< Cofnij

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POZNANIA I WIELKOPOLSKI W PŁYWANIU.

Dnia 12.11.2023 na basenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się zawody Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski 2023-2024 w pływaniu. Naszą uczelnię reprezentowali zawodnicy z sekcji pływackiej prowadzonej przez dr Pawła Kowalskiego i dr Katarzynę Maciałczyk-Paprocką. W klasyfikacjach indywidualnych uhonorowani zostali: Wachowiak Zofia za trzykrotne zdobycie medali w konkurencjach: I miejsce w stylu grzbietowym 50m, II miejsce w stylu dowolnym 50m oraz II miejsce w stylu zmiennym 100m. Michele Vignola zdobył dwa złote medale w konkurencjach: I miejsce w stylu dowolnym 50m oraz I miejsce w stylu dowolnym 100m. Oliwia Smektała również zdobyła dwa medale: I miejsce w stylu dowolnym 50m i II miejsce w stylu motylkowym 50m. Natomiast Alicja Dąbrowska zajęła III miejsce w stylu dowolnym 100m. Claudia Wójcik zajęła II miejsce w stylu klasycznym 100m. Złoty medal zdobył także Łukaszek Wojciech w stylu grzbietowym 50m. Co najważniejsze, to nie koniec naszych medalowych sukcesów. W klasyfikacjach sztafet także sięgnęliśmy podium. Sztafeta Izabeli Wierzbickiej, Joanny Dąbrowskiej, Mai Kalisz i Elizy Kortus zajęła II miejsce w kategorii styl zmienny 4x50m. W kategorii 4x 50m stylem dowolnym sztafeta Alicji Huk, Zofii Staszak, Zofii Wachowiak oraz Oliwii Smektały zajęła I miejsce. Kolejna sztafeta dziewczyn, tj.: Claudia Wójcik, Alicja Dąbrowska, Oliwia Smektała oraz Zofia Wachowiak zajęły również I miejsce w kategorii 4x50m stylem dowolnym. Michał Gajewski, Wiktor Wołyń, Kacper Nowak oraz Michele Vignola stworzyli sztafetę, która zajęła III miejsce w kategorii 4x50m stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy pływackich sukcesów oraz prawdziwej rywalizacji sportowej, a także życzymy dużo sukcesów w kolejnych zawodach pływackich!